Wycieczka do Torunia!
28.05.2019 przedszkole_slesin_2012 302
28.05.2019

Przedszkolaki ze Ślesina wraz ze swoimi opiekunami wybrały się na wycieczkę do Torunia. Tam udały się do Muzeum czekolady znajdującego się niedaleko starówki. W muzeum dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Słuchały historii czekolady wg ekspozycji od ziarna do tabliczki, oglądały proces powstawania czekolady, degustowały ziarna kakao. Każdy uczestnik otrzymał strój deseranta (fartuch i czapkę kucharską) i stworzył własną tabliczkę czekolady z ulubionymi dodatkami  , którą zabrał ze sobą do domu.

Po emocjach związanych z wizytą w muzeum, przedszkolaki udały się do Teatru „Baj Pomorski”, na przedstawienie pt „Dziób w dziób”, następnie  na obiad. Po drodze podziwiały piękne, zabytki Torunia. Wszyscy wracali do autokaru w dobrych humorach. Uśmiechnięci i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do przedszkola, gdzie czekali już stęsknieni rodzice.