Wizyta lekarza weterynarii
01.05.2019 przedszkole_slesin_2012 129
01.05.2019

29 kwietnia nasze przedszkole odwiedziła pani weterynarz.
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani weterynarz na spotkanie przyprowadziła ze sobą kota, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt.
Dzieci dowiedziały się również co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć sporo przedmiotów i narzędzi lekarskich, którymi na co dzień posługuje się pani doktor.
Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się także spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu, szczególnie obserwacjami dotyczącymi psów.
Na zakończenie spotkania dzieci  w ramach podziękowania za wizytę wręczyły pani doktor piękną laurkę.