"Wielkanocny poczęstunek"
17.04.2019 przedszkole_slesin_2012 499

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbył się uroczysty „Poczęstunek Wielkanocny”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę, wykonywały stroiki na warsztatach. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy wielkanocne: żurek, jajka, szynka, biała kiełbasa, chleb i różnego rodzaju  baby.
O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych- dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach.Po posiłku dzieci z niecierpliwością czekały na Wielkanocnego  Zajączka. Okazało się, że prezenty  pozostawił w przedszkolnej jadalni. Każdemu przedszkolakowi udało się znaleźć prezenty w pudełkach oraz koszyki pełne słodkości. Ten dzień miał wyjątkowy charakter i na długo pozostanie w pamięci dzieci.