2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
03.04.2019 przedszkole_slesin_2012 314

Warto zastanowić się czym właściwie jest autyzm i co go cechuje? Najkrócej mówiąc ,,autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych z wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Autyzm cechuje brak reakcji ze strony dziecka na polecenia, brak zabawy z rówieśnikami, trudności z wyrażaniem emocji czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy...”.

Jak się okazuje warto dbać o rozwój relacji w życiu społecznym oraz dążyć do zwiększania świadomości na temat autyzmu.

Dlatego też w ramach tego wyjątkowego dnia maluszki z grupy ,,Słoneczek” wraz z wychowawcą zaprosiły swoich rodziców oraz babcie na wyjątkowe  zajęcie otwarte – warsztatowe pt. ,,Wiosenne inspiracje”. Na początku zajęcia dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne związane z nadejściem wiosny. Po części reprezentacyjnej przedszkolaki wprowadziły zaproszonych gości w tęczowy świat pełen radości i wzajemnej życzliwości. Pojawiły się tańce, zabawy integracyjne z wykorzystaniem kolorowych piłeczek i chusty animacyjnej. Czas spędzony na spotkaniu umiliły liczne melodie i piosenki tematycznie związane z nadejściem wiosny. Wszyscy goście mogli wzajemnie się lepiej poznać oraz poczuć się jak w rodzinnym domu. Zabawom towarzyszyła niewątpliwie radość, a wzajemne interakcje sprawiły, że uśmiech nie opuszczał nikogo na krok.

Na zakończenie powstał magiczny krąg, który wprowadził wszystkich w relaksacyjną bajkę o kolorowej tęczy. Uwieńczeniem zajęcia była także delikatnie pojawiająca się melodia relaksacyjno-odprężająca. To był wspaniały dzień. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz babciom za liczne przybycie i wspólną zabawę!