Wizyta Policjantów w Przedszkolu!
23.02.2019 przedszkole_slesin_2012 145
21.02.2019

W dniu 19.02.2019 r. do naszego przedszkola w Ślesinie przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Nakła nad Notecią w osobie sierżanta  sztabowego Zofii Wrzeszcz i sierżanta sztabowego Marcina Plicha oraz p. Wiesława Rzyducha, przedstawiciela Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA i Polskiego Związku Motorowego z Bydgoszczy. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Poznane zasady dot. ruchu pieszych, maluchy miały okazję ćwiczyć pod czujnym okiem policjantów na przygotowanym przez funkcjonariuszy miasteczku ruchu drogowego. Dzieci, aby stały się widoczne na drodze oraz bezpieczne w czasie poruszania się po niej otrzymały od Pana Wiesława Rzyduchy upominki w formie kamizelek odblaskowych ufundowanych przez Polski Związek Motorowy z Bydgoszczy, a także zawieszki odblaskowe przekazane policjantom od Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła nad Notecią.W nagrodę za zaangażowanie w trakcie przebiegu zajęć dzieci miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz, a także wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z Polfinem - maskotką kujawsko-pomorskiej Policji.

Serdecznie dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej Policji z Nakła nad Notecią, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.