100- lecie odzyskania Niepodległości
09.11.2018 przedszkole_slesin_2012 591

Z okazji 100 letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,  przedszkole w Ślesinie wzięło udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej. W ramach tej akcji 9 listopada o godz. 11.11 wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Przedszkolaki tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych wykonane we wszystkich grupach wiekowych. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Aby pogłębić wiedzę na temat walki o odzyskanie niepodległości przez nasz kraj w przedszkolu odbyła się również  „ Lekcja muzealna” – biało-czerwone urodziny przeprowadzona przez pracowników Muzeum Ziemi Krajeńskiej.

Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie głęboko w sercach naszych „ Małych Polaków”