Dzień owocowo-warzywny
10.10.2018 przedszkole_slesin_2012 572

Wszyscy bardzo dobrze wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Staramy się jeść dużo świeżych owoców i warzyw. Mieliśmy okazję skosztować już przepysznej sałatki owocowej, kefiru mleczno-owocowego oraz soku owocowo-warzywnego.

8 października ślesińskie przedszkolaki zostały zaproszone do Wiejskiego Domu Kultury na „Dzień owocowo-warzywny”. Na miejscu przywitała nas pani Agnieszka, która przygotowała dla nas kilka niespodzianek. Braliśmy udział w "owocowym-warzywnym konkursie", odgadując zagadki, w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt”Warzywa”, kolorowaliśmy obrazki oraz wspaniale bawiliśmy się podczas zabaw ruchowych.

Dzięki temu świętu przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat warzyw i owoców, dowiedziały się, że są one doskonałym źródłem witamin i cennych składników i pyszniejsze są niż słodycze.