Wycieczka do KPWiK w Nakle n/Not.
01.10.2018 przedszkole_slesin_2012 635
26.09.2018

Uczniowie klasy III oraz sześciolatki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie brały udział w ciekawych zajęciach zorganizowanych przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nakle nad Notecią. Dzieci dowiedziały się co dzieje się z wodą zanim trafi do instalacji wodociągowej, poznały proces uzdatniania wody surowej czerpanej ze studni głębinowych, obejrzały filtry wody, mogły porównać smak wody uzyskanej w procesie uzdatniania w Nakle, z wodą kupowaną w marketach.

Następnie dzieci wraz z opiekunami udały się do oczyszczalni ścieków. Tam dowiedziały się jakim procesom chemicznym i biologicznym poddawane są ścieki aby je oczyścić.

Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały od pracowników KPWiK mnóstwo słodyczy, za które bardzo serdecznie dziękują. Obiecują, że zawsze będą dbały o środowisko. Mamy nadzieję, że dotrzymają słowa.