Wycieczka do wioski indiańskiej
27.06.2018 przedszkole_slesin_2012 97
26.06.2018

Przedszkolaki ze Ślesina wspaniale spędziły czas na terenie położonym pośród lasów i łąk. W tym miejscu,  świetnie bawiły się  w indiańskim klimacie!

W wiosce indiańskiej zwiedzały oryginalne namioty tipi, w jakich dawniej mieszkało wiele plemion z terenów Wielkich Równin, posłuchały ciekawych opowieści o tym jak żyli, czym się zajmowali, co jedli. Dowiedziały się kto u Indian budował dom oraz jak wyglądał pojedynek prawdziwych wojowników.

Na dzieci czekały rozmaite gry i zabawy indiańskie jak strzelanie z łuku, łowienie ryb, łapanie węży oraz jazda na koniach. Każdy uczestnik został pomalowany w indiańskie barwy oraz sprawdził swoje umiejętności na torze przeszkód.

Nasze przedszkolaki miały również okazję do obejrzenia wyjątkowego (jedynego w Polsce!) pokazu indiańskiego tańca z obręczami - Hoop Dance - symbolizującego jedność wszystkich istot żyjących na Ziemi. Tancerz, za pomocą obręczy, zaprezentował różne figury: zwierzęta, rośliny, owady, zjawiska przyrody.

Dzieci spełniły swoje marzenia i przeżyły niezwykłą przygodę!