Wizyta pielęgniarki
29.04.2018 przedszkole_slesin_2012 610
29.04.2018

Grupę "Słoneczek" odwiedziła na zajęciach pani Kinga - mama Kuby. Pani Kinga pracuje jako pielęgniarka. Przedszkolaki przez cały tydzień pogłębiały wiedzę na temat zdrowego trybu życia i  dbania o zdrowie. Podczas zajęć pani Kinga opowiedziała dzieciom jak wygląda praca pielęgniarki, opieka nad chorymi. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały strzykawki, różne opatrunki, wenflony oraz stetoskop. Chętnym dzieciom pani pielęgniarka zmierzyła temperaturę oraz ciśnienie krwi. Przedszkolaki przećwiczyły także zakładanie opatrunków. Była to bardzo pouczająca wizyta. Od tej pory maluchy z grupy "Słoneczek" już nie będą się obawiały wizyty u lekarza , nie straszne im także zastrzyki. Serdecznie dziękujemy pani Kindze za miłą i ciekawą wizytę w naszym przedszkolu.