"Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”
10.12.2017 przedszkole_slesin_2012 169

Przedszkole w Ślesinie wzięło udział w kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!", która została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus. Celem przedsięwzięcia było włączenie przedszkoli i szkół do podjęcia w swoim środowisku lokalnym, działań w zakresie upowszechniania informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku mających za  zadanie m.in. kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo jak również przygotowanie dzieci do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemu.

Obchody w Przedszkolu trwały od 16.10.-20.10.2017r. Koordynatorem akcji była Pani Magdalena Zakurzewska, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem akcji jak również realizowała szereg działań o charakterze edukacyjnym. Przeprowadzono m.in. pokaz slajdów obrazujących funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku, przedstawiono opowiadanie o dziewczynie niewidomej, przeczytano list do dzieci i młodzieży uczęszczającej do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży im. L. Braille'a w Bydgoszczy.Ponadto dzieci starsze miały okazję, poprzez zajęcia ruchowe wczuć się w potrzeby osób niewidomych dzięki założeniu ciemnych opasek na oczy. Naszym zdaniem dzięki takim przedsięwzięciom stajemy się bardziej świadomym społeczeństwem.

Nasze Przedszkole otrzymało certyfikat"Przedszkole Przyjazne osobom niewidomym" na rok szkolny 2017/2018. Niewątpliwie możemy czuć się dumni z Naszych dzielnych i pomocnych przedszkolaków.