Owocowe szaszłyki
28.09.2017 przedszkole_slesin_2012 178
28.09.2017

Dzieci z naszego przedszkola zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo.

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą przedszkolaki z grupy Jeżyki. Zgodnie z tematyką zajęć dzieci przyniosły do przedszkola różne owoce.
Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Słuchały piosenek i wierszy o owocach, a także nadziewały  na patyczki kolorowe kawałki owoców tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.
Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i  radości.