"Jeżyki" w Ośrodku Zdrowia
02.06.2017 przedszkole_slesin_2012 264
01.06.2017

Grupa „Jeżyki” z Przedszkola w Ślesinie wybrała się do pobliskiego Ośrodka Zdrowia. Tam pani pielęgniarka zapoznała ich z pomieszczeniami (poczekalnią, rejestracją, gabinetem zabiegowym, gabinetem lekarskim). Celem spotkania było poznanie zawodu pielęgniarki oraz uświadomienie dzieciom konieczności dbania o własne zdrowie. Pani Kamila pokazała dzieciom różne urządzenia, z których korzysta. Najpierw obejrzały gabinet, w którym lekarz przyjmuje pacjentów, a potem gabinet zabiegowy. Tam zobaczyły aparat do mierzenia ciśnienia tętniczego oraz urządzenie do wykonywania EKG. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziła waga znajdująca się w gabinecie, na której wszyscy mogli się zważyć. Na zakończenie dzieci wręczyły pani laurkę oraz słodki upominek. W zamian otrzymały naklejki z napisem „Pacjent na 5!”.Podziękowały  za miłe spotkanie, poświęcony czas i obiecały, że nie będą bały się zabiegów medycznych.