IX Olimpiada Przedszkolaków
06.05.2017 przedszkole_slesin_2012 359
06.05.2017

Już po raz dziewiąty przedszkola z całej gminy Nakło spotkały się, aby rywalizować na olimpiadzie .Organizatorami IX Gminnej Olimpiady Przedszkolaków było  Przedszkole w Ślesinie, Przedszkole "Wesoła Piątka "i stowarzyszenie NSPS MEZAR.

W zmaganiach wzięły udział: Przedszkole Ślesin, Przedszkole Potulice, Przedszkole Paterek oraz przedszkola z Nakła nad Notecią: Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3, Przedszkole Katolickie, Przedszkole "Słoneczko", Przedszkole "Donald", Przedszkole "Wesoła Piątka" oraz Przedszkole "Reksio "i Przedszkole „Tęczowe Wzgórze”

W jury zasiedli: pani Mariola, pani Anna Mrozek oraz pan Daniel Kloska.

Zawody poprowadziły panie Irena Mrowińska z "Wesołej Piątki" i Aldona Bon-Pantkowska z Zespołu Szkół w Ślesinie. Opiekę medyczną sprawowała pani Helena Wieczyńska.

Nagrody ufundowali: ZOOiR, stowarzyszenie NSPS MEZAR oraz Przedszkole  „Wesoła Piątka”.

Zawodnicy stawili się w świetnych humorach, doskonałej formie i pełni woli walki. Przedszkolaki startowały w konkurencjach: slalom, bieg z woreczkiem na głowie, tunel, bieg na czworakach, celowanie woreczkiem do obręczy. Wszystko przebiegało zgodnie z zasadami "fair play". Podczas obrad jury odbył się bal sportowców, w którym wzięły udział wszystkie dzieci i ich panie. Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I miejsce- Przedszkole Potulice

II miejsce- Przedszkole Paterek

III miejsce- Przedszkole Donald

Pozostałe przedszkola zajęły zaszczytne IV miejsce.

Kolejna olimpiada już za rok!