XI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW
06.04.2019 przedszkole_slesin_2012 184
06.04.2019

Już po raz jedenasty przedszkola z całej gminy Nakło spotkały się, aby rywalizować na olimpiadzie. Organizatorami XI Gminnej Olimpiady Przedszkolaków było  Przedszkole w Ślesinie, Przedszkole "Wesoła Piątka” i stowarzyszenie NSPS MEZAR.

Uroczystego otwarcia olimpiady dokonała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie Pani Ewa Miłosierna. Do małych sportowców skierowała słowa powitania oraz życzenia wspaniałej zabawy.

W zmaganiach wzięły udział: Przedszkole Ślesin, Przedszkole Potulice, Przedszkole Paterek oraz przedszkola z Nakła nad Notecią: Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3, Przedszkole Katolickie, Przedszkole "Słoneczko", Przedszkole "Donald", Przedszkole "Wesoła Piątka" oraz Przedszkole "Reksio "i Przedszkole „Tęczowe Wzgórze nr 1”

Zawody poprowadziły panie Irena Mrowińska z "Wesołej Piątki" i Aldona Bon-Pantkowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Opiekę medyczną sprawowała pani Helena Wieczyńska.

Nagrody ufundowali: ZOOiR, oraz Przedszkole  „Wesoła Piątka”.

Zawodnicy stawili się w świetnych humorach, doskonałej formie i pełni woli walki. Przedszkolaki brały udział w licznych konkurencjach: slalom, bieg z woreczkiem na głowie, tunel, bieg na czworakach, celowanie woreczkiem do obręczy. Wszystko przebiegało zgodnie z zasadami "fair play". Podczas obrad jury odbył się bal sportowców, w którym wzięły udział wszystkie dzieci i ich panie. Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I miejsce- Przedszkole Paterek

II miejsce- Przedszkole Wesoła Piątka

III miejsce- Przedszkole Słoneczko

Pozostałe przedszkola zajęły zaszczytne IV miejsce.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia XI Gminnej Olimpiady Przedszkolaków.

Wszystkim sportowcom gratulujemy i zapraszamy za rok!