"Przedświąteczny czas"
27.12.2018 przedszkole_slesin_2012 658

Dzieci z naszego Przedszkola cały rok czekały na przyjście Gwiazdora. Wreszcie nadszedł ten dzień i On przybył. Z dzwoneczkiem w dłoni i wielkim worem podarków prezentował się wspaniale. Dzieci bardzo ucieszyły się na jego widok. Radośnie zaśpiewały kolędę i podziękowały za otrzymane prezenty.

Tego samego dnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z najstarszej grupy "Skrzatów" zaprosiły swoich rodziców na "Jasełka Bożonarodzeniowe".

Swoją obecnością zaszczycili nas również: pani Bernadetta Nowaczyk - sołtys wsi Ślesin oraz pani Halina Mnichowska - radna Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Pani dyrektor Ewa Miłosierna powitała przybyłych gości, złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła do obejrzenia scenki z narodzin Jezusa, którą przygotowały dzieci pod czujnym okiem - pani Renaty Szymańskiej.

Mali artyści z wielkim przejęciem wcielając się w swoje role przenieśli choć na chwilę widownię w odległą krainę „Betlejem” wprawiając wszystkich w zadumę i chwilę wytchnienia w ferworze codziennych spraw i obowiązków. Wzruszeni rodzice i goście nagrodzili występy dzieci gromkimi brawami.

Zgodnie z tradycją, na koniec był opłatek, świąteczne życzenia i poczęstunek. Panowała bardzo miła i  świąteczna atmosfera.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za słodkie upominki dla dzieci.