Fascynujący świat pszczół
13.12.2018 przedszkole_slesin_2012 435

Nasze przedszkole odwiedził pan Piotr z pasieki  "Boża Iskierka". Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach, podczas których poznały wspaniały świat pszczół. Można było dowiedzieć się jak wygladają różne rodzaje uli, jak pszczoły się do nich dostają, jak wygląda podział obowiązków w ulu. Pszczoły to jedyne owady, które potrafią produkować miód. Oczywiście podczas warsztatów dzieci mogły posmakować tego przysmaku, jak również pyłku kwiatowego.dzieci otrzymały plastry wosku pszczelego, z którego wykonały świece. Ale największą niespodzianką była możliwość obejrzenia prawdziwych pszczół w specjalnym przeszklonym ulu. Była wśród nich królowa, której pszczoły sumiennie pilnowały. Były to bardzo ciekawe warsztaty- dzieci słuchały opowieści pana Piotra z zapartym tchem. Z pewnością teraz dzieci inaczej spojrzą na te małe dzielnelne owady.