Taniec to jego pasja!
28.11.2018 przedszkole_slesin_2012 685

Fabian Kryger Da Silva 23.11.2018 roku brał udział w koncercie cyklicznych spotkań zatytułowanych „Magiczny świat muzyki – w zielonym gaiku” w Nakielskim Ośrodku Kultury. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze szkół i przedszkoli z Nakła z ludową kulturą muzyczną naszego regionu i kraju. Dzieci zespołu „Młoda Krajna” śpiewały piosenki Posłała mnie matka, Czerwone Jagody i tańczyły tańce Poleczkę, Grozik, Krakowaiak, Polkę Dziadek i inne. Ich regionalne stroje były omawiane przez choreografa zespołu.

Fabian od września 2017 roku należy do Zespołu Pieśni i Tańca „Młoda Krajna”.  Jest najmłodszym tancerzem w  zespole. Bardzo lubi tańczyć i śpiewać a jego ulubionym tańcem jest Krakowiak, podczas którego wciela się w Lajkonika.  Do zespołu należy również jego starszy brat Pedro.

Choreografem zespołu „ Mała Krajna” jest Agnieszka Misiorek – Frankow,  a akompaniuje im na skrzypcach  Janusz Redlak i akordeonie Karolina Rogalińska. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od 16:00 do 17:45 w NOK-u i są darmowe.  Dzieci uczestniczą w wielu koncertach w ciągu roku takich jak Dożynki, Koncerty Noworoczne, Koncerty Jubileuszowe z Zespołem Pieśni i Tańca Krajna i inne. Biorą też udział w konkursach, w kwietniu 2018 roku  w konkursie Pieśni Ludowej „O krajeńską gąskę” zajęli I miejsce w kategorii zespół.  Zapisać się można w każdej chwili.