Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Słoneczek"
22.11.2018 przedszkole_slesin_2012 489

19 listopada 2018r. w przedszkolu w Ślesinie odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka w grupie ,,Słoneczek”.

Nasza najmłodsza grupa ,,Słoneczek” stała się prawdziwymi przedszkolakami. Był to niezwykle  ważny i pełen wrażeń dzień dla maluszków. Dzieci z najmłodszej grupy zaprosiły tego dnia do przedszkola swoich rodziców na uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Słoneczka po raz pierwszy w odświętnych strojach, zaprezentowały swój program artystyczny  przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Były one bardzo dumne z tego że mogą wystąpić przed swoimi rodzicami i pokazać im to, czego się nauczyły. Słoneczka, aby stać się prawdziwymi przedszkolakami miały do wykonania szereg zadań m.in. ustawiały się parami, tworzyły koło, pociąg, recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, gimnastykowały się w rytmie muzyki, a także sprzątały zabawki odkładając je na właściwe miejsce. Dzieci wspaniale przełamały lęk i stres, który towarzyszył każdemu podczas występów. Rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech, niektórzy nie kryli łez wzruszenia. Maluszki mimo wielu zadań do wykonania,  jakie zostały przed nimi postawione poradziły sobie świetnie, zaś rodzice nagradzali swoje skarby gromkimi brawami.

Po prezentacji umiejętności dzieci w obecności  pani dyrektor oraz rodziców złożyły przysięgę ślubowania. Pani dyrektor Ewa Miłosierna przystąpiła do ceremonii pasowania. Każdy maluszek został dotknięty ,,zaczarowanym” ołówkiem i od tej chwili niewątpliwie może nazywać siebie ,,prawdziwym przedszkolakiem”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale oraz kuferki ze słodyczami. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło słodkiego poczęstunku, którego główną rolę odegrał pyszny tort na część ,,Słoneczek”. Bez wątpienia ten dzień będzie jednym z najważniejszych dni w życiu naszych przedszkolaków.

Dlatego naszym nowo pasowanym przedszkolakom życzymy uśmiechu i wiele radości na każdy dzień pobytu w przedszkolu! :).