"Białe szaleństwo"
19.01.2018 przedszkole_slesin_2012 852
19.01.2018

W przedszkolu trwają przygotowania do święta Babci i Dziadka, a za oknem rozpoczęła się prawdziwa zimowa aura…  Wreszcie mamy ŚNIEG!!!  - wykrzykiwały przedszkolaki wyglądając przez okno sali przedszkolnej. Radość dzieci była tak wielka, że nie sposób było  odmówić im przyjemności z lepienia śnieżnego bałwana o imieniu ,,Skrzat I”. Chyba w każdym z nas „biały puch” kojarzy się ze wspomnieniem dziecięcych lat czyli beztroską i radością. Grupa Skrzaty wraz z panią Magdą przystąpiły  więc do działania. Starszaków nie trzeba było długo namawiać na  śnieżne zabawy- wszyscy byli na ,,tak”!  Środowe popołudnie ( 17.01.br.) Skrzaty spędziły na  śniegu: najpierw odbył się  spacer w pobliżu przedszkola połączony z obserwacją karmników przygotowanych przez panie z przedszkola, sprawdzenie ile żywności pozostało, zwrócenie uwagi na stan smakołyków zawieszonych na przedszkolnych drzewach przez panią Kasię,  lepienie bałwana o imieniu ,,Skrzat I” – nadany oficjalnie przez najstarszą grupę z przedszkola, a później dzieci przystąpiły do rzutu śnieżnymi kulkami, zaprezentowano ,,orły na śniegu” oraz inne śniegowe różności… Śmiechu i radości było co niemiara! Dzieci wróciły zmachane, ośnieżone, ale za to ,,uśmiechnięte od ucha do ucha”. Niby nic, ale frajda była niesamowita zdaniem dzieci!!!