Wizyta Gwiazdora oraz "Jasełka"
20.12.2017 przedszkole_slesin_2012 805
grafika
Powiązane galerie:
grafika
20.12.2017

27

Przedszkole w Ślesinie

19 grudnia w naszym przedszkolu od samego rana wielkie poruszenie. Zawitał najbardziej oczekiwany przez dzieci gość – Gwiazdor. Przybył z daleka, był zmęczony długą podróżą i bardzo stęskniony za dziećmi. Przywiózł worek pełen prezentów. Dzieci otrzymały podarunki, za które pięknie podziękowały piosenką , wierszem i kolędą. Gwiazdor odpoczął, posilił się świątecznymi ciasteczkami, pożegnał się z dziećmi i udał się w dalszą drogę.  Miał jeszcze wiele miejsc do odwiedzenia.

 Tego samego dnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z najstarszej grupy "Skrzatów" zaprosiły swoich rodziców na "Jasełka Bożonarodzeniowe".

Swoją obecnością zaszczycili nas również: pani Bernadetta Nowaczyk - sołtys wsi Ślesin, pani Halina Mnichowska - radna Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz pani Sylwia Fac - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Ślesinie.

Pani dyrektor Ewa Miłosierna powitała przybyłych gości, złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła do obejrzenia scenki z narodzin Jezusa, którą przygotowały dzieci pod czujnym okiem - pani Jolanty Duchalskiej i pani Magdaleny Zakurzewskiej.

Przedszkolaki wspaniale wcieliły się w role Maryi, Józefa, królów, aniołków i pasterzy. Występy dzieci wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami. Zgodnie z tradycją, na koniec był opłatek, świąteczne życzenia i poczęstunek. Panowała bardzo miła i  świąteczna atmosfera.

Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za słodkie upominki dla dzieci.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane