Spotkanie z ratownikiem medycznym
12.04.2017 przedszkole_slesin_2012 359
12.04.2017

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszym przedszkolu gościliśmy ratowniczkę  medyczną oraz jej  pomocnicę Elzę. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz jak wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon (trzeba się przedstawić, podać swój adres i powiedzieć co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Uczyły się prawidłowo zakładać opatrunek , wykonywać masaż serca i opiekować się poszkodowanym. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.